צוחקים בקפה אירופה

מועדון קפה אירופה- פרוייקט ייחודי למען ניצולי השואה ובני זוגם


מועדון קפה אירופה הוא מועדון חברתי ותרבותי לניצולי שואה, אשר מגיעים לבד או עם בני זוגם.
המועדון מנוהל על ידי העמותה למען הקשיש במודיעין בשיתוף העירייה, עמותת סחלבים, אש"ל של הג'ויינט ומשרד הרווחה.

המועדון מתופעל על ידי בני נוער מתנדבים סביב שולחן, על קפה ועוגה. במועדון פעילויות שונות בתחומים מגוונים - הרצאות, סדנאות, טיולים, מסיבות, חגים ועוד - במימון משרד הרווחה ואש"ל.

הפעולות של קפה אירופה בעיר מגוונות מאוד: הרצאות, סדנאות, דיונים, חגיגת חגים, טקסים (כמו יום הזיכרון), מסירת מידע וחלוקת חומר כתוב הרלוונטיים לניצולים ולגמלאים בכלל, הפנייה לשירותים, הפנייה למתנדבים לביקורי בית, טיולים ועוד.

החברים בקפה אירופה נהנים מאוד מהזמן ביחד, וקושרים יחסים חברתיים משמעותיים. אחד ההיבטים המשמעותיים ביותר של קפה אירופה, הוא כאמור המפגש הבין דורי עם בני נוער מתנדב. בני הנוער מתחילים את דרכם בפרוייקט דרך תכנית מחויבות אישית בכיתה י', אך רבים מהם קושרים קשרים אישיים עם הקשישים אותם אינם רוצים לנתק, וממשיכים להתנדב בקפה אירופה וללוות את הקשישים עד לגיוס.

קשה להפריז בחשיבות ההתנדבות של בני הנוער, בה הם נחשפים לניצולי שואה שלא תמיד קיימים במשפחתם, מכירים אותם, נמצאים איתם, מפתחים קשר עם קשישים. הם מבינים מה הוא קשיש, לומדים להיפטר מסטיגמות לגבי קשישים בכלל ויוצאי שואה בפרט, ובכלל- להבין כי אהבה וקשרים אישיים חוצים גילאים ומוצא.  
ליצירת קשר: רכזת קפה אירופה במודיעין: גלית איתן טל' 052-2376470

פרטי קשר של העמותה

טלפון: 08-9706262

כתובת: גינות דותן 31 מודיעין מכבים רעות

דוא"ל: amotmodi@bezeqint.net 

בואו לשמור על קשר
הירשמו לניוזלטר שלנו
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
© 2016 העמותה למען הקשיש במודיעין