ייעוץ בנקודת זכות במודיעין מכבים רעות

עשרות ניצולי שואה תושבי העיר מודיעין מכבים רעות,  קיבלו סיוע במיצוי זכויות במסגרת פרויקט "נקודת זכות", הפועל בעיר. פרויקט נקודות זכות – מרכזי סיוע למיצוי זכויות בקהילה, הוא מיזם ייחודי במינו המעניק סיוע במיצוי זכויות לניצולי השואה. במיזם שותפים עמותת "אביב לניצולי השואה",  אשל- ג'וינט ישראל ורשויות מקומיות, וכאן בעיר גם העמותה למען הקשיש במודיעין מכבים רעות.

במודיעין מכבים רעות, שיתוף פעולה של העירייה והעמותה למען הקשיש, הביא להקמת הנקודה לרווחת ניצולי השואה תושבי העיר, הפועלת דרך משרדי שי"ל.

את פרויקט "נקודות זכות" מנהלת עלמה פרח מעמותת אביב לניצולי השואה. עלמה, תושבת מודיעין, מספרת כי נקודת הזכות במודיעין הפועלת במשרדי שי"ל, נפתחה בחודש נובמבר האחרון ומאז מעניקה שירות לניצולי שואה ולבני משפחותיהם.
את הייעוץ המשפטי במרכז מעניקה עו"ד הילה שפיגל מעמותת אביב לניצולי השואה. עו"ד שטיינמץ מספרת כי עד כה עד כה פנו למרכז כמה עשרות ניצולי שואה תושבי מודיעין וקיבלו ייעוץ משפטי בנושא מכלול הזכויות וההטבות המגיעות להם וכן סיוע במילוי טפסים לגופים המשלמים השונים ולוועדות רפואיות.

מאז פתיחת "נקודת הזכות" ועד היום, המליצו עורכי הדין לניצולי שואה במודיעין להגיש בקשות לקבלת זכויות והטבות בסכומי כסף ניכרים. כבר בשנה הראשונה לפעילות הנקודה ניתן היה לבשר על כמה הצלחות ובקשות שכבר אושרו. בחלק מהמקרים מדובר בשינוי משמעותי של הקצבאות וההטבות המגיעות לניצולי שואה.
עלמה פרח מספרת כי ראש העירייה חיים ביבס, תומך בפרויקט הן כראש עיריית מודיעין והן כיו"ר מרכז השלטון המקומי. ביבס המעודד רשויות נוספות להצטרף לפרויקט, אירח את עמותת אביב לניצולי שואה באירוע של מרכז השלטון המקומי לרגל חג הפסח שבמהלכו ביבס וראשי רשויות נוספים, הטביעו את חתימת ידם בצהוב, לאות הזדהות עם ניצולי השואה בישראל.  בכלל, מוסיפה עלמה, שיתוף הפעולה בין הגורמים במודיעין הוא המפתח להצלחת נקודת היעוץ: "שי"ל, בניהולה של רונית שטייגמן, פתחו לפנינו את משרדיהם ולקחו על עצמם את קביעת התורים. כך יועצת העמותה מקיימת שם את פגישותיה עם ניצולי השואה, במקום מסודר, מאורגן ובפרטיות מקסימלית, המכבדת את ניצולי השואה ואת הפרוייקט כולו.

אנו זוכים לתמיכה וגיבוי מלאים מן העירה ומן העמותה למען הקשיש בעיר. זוהי ללא ספק אחת הערים בהן העבודה היא האפקטיבית, המוצלחת והנעימה ביותר, משום ההתגייסות של כל הגופים לעניין".

 נקודת הזכות במודיעין פועלת בימי שלישי בשעות הבוקר במשרדי שי"ל ברחוב גינות דותן 29. יש לתאם פגישה מראש בטלפון: 08-6499695 

קבלת קהל נערכת על ידי עורכת דין הילה שפיגל בימי שלישי משעה 09:00 ועד שעה 13:00

 

מידע כללי על פרוייקט נקודת זכות בארץ:

עמותת אביב לניצולי השואה פועלת מאז הקמתה להפצת הידע בנושא מיצוי זכויות ניצולי השואה בכל דרך אפשרית. העמותה שמה לה למטרה להעניק ליווי וייעוץ מקצועי לכל ניצול שואה הזקוק לעזרתה.

לצורך הקמת המיזם חברה העמותה בשנת 2014 לאשל- ג'וינט ישראל ולרשויות מקומיות. במסגרת זו ניצולי השואה המגיעים לנקודות הזכות באזור מגוריהם מקבלים ללא כל תשלום, יעוץ מהיר ומקצועי באמצעות עורכי דין מומחים בעלי ידע רב בנושא זכויות והטבות של ניצולי שואה בארץ ובחו"ל. עורכי הדין של העמותה מייעצים לניצולי השואה, מסייעים להם במילוי טפסים וממשיכים בטיפול ובמעקב עד לסיום התהליך כולו. כך מבטיחים עמותת אביב לניצולי השואה, אשל- ג'וינט ישראל והרשויות המקומיות בהן פועלות נקודות זכות, סיוע רחב ככל האפשר לניצולי שואה תושבי העיר. בזכות השותפות עם אשל-ג'וינט ישראל, בהובלתה של מגי גד-מנהלת תכניות בכירה באשל, המיזם, המתקיים היום בשבע ערים, יתרחב לשבע ערים נוספות, במהלך השנה הקרובה

לאתר עמותת אביב לחצו כאן 

פרטי קשר של העמותה

טלפון: 08-9706262

כתובת: גינות דותן 31 מודיעין מכבים רעות

דוא"ל: amotmodi@bezeqint.net 

בואו לשמור על קשר
הירשמו לניוזלטר שלנו
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
© 2016 העמותה למען הקשיש במודיעין